top of page
nahoru Jud
Judita z Amálčiny zahrádky

JUDITA 

 

 

 

Juditka je naše "prvotinka". Pořídili jsme si ji zanedlouho po ztrátě naší první fenky, aby tak nějak vyplnila prázdné místo, zalepila tu obrovskou ránu a znovu rozzářila naše, pro nás tenkrát hodně šedé, dny.  Všem nám tehdy bylo jasné, že potřebujeme štěňátko. Juditku jsem našla přes inzerát. Slečna, co jí dostala jako dárek od svého přítele, ji nechtěla. Vztahem ke zvířátkům zrovna neoplývala a Juditku měla zavřenou kdesi v kumbále...asi si dovedete představit, jak na to takové chrtí miminko reagovalo... ta brečela a brečela. Vpodstatě jsme ji od tamtud vysvobodili. Když jsem si ji potom přivezla domů a večer si ji vzala do postele, tiskla se mi k obličeji víc a víc a pořád jí to nestačilo. Nakonec se mi omotala kolem krku a spokojeně usnula. Byl to jeden z mých nejsilnějších zážitků s italáčkem. 

 

Juditčina povaha je krásně osobitá. Už od mala miluje aportování, a to všeho....balonků, plyšáků, gumových hraček, špuntů od vína...pořád nám něco podstrkuje abychom jí házeli. To je také důvod proč bychom s ní chtěli zkusit běhání. 

Další zvláštnosti je její láska k cestování. Vždy když se někam chystáme, pozná to a obsadí si místo pokud možno co nejblíže ke dveřím, kde se uvelebí mezi zavazadly, abychom ji nějakým nedopatřením nezapomněli doma. To abyste pochopili, proč Juditka, ačkoliv nesoutěží, nechybí na žádné výstavě. Nehledě na to, že po příjezdu na hotel nadšeně skáče po pokoji a s blaženým výrazem ve tváři se válí v peřinách.

 

 

 

 

Z Amálčiny zahrádky

datum narození: 29. 4. 2012

výška: 34 cm

barva: modrá

luxace pately: 0/0

dědičné oční vady: neg. (10/14)

vyšetření srdce:

                                                                                   Juditka a výstavy, to je další kapitola. Samozřejmě jsme to s ní zkoušeli, když byla menší, ale nikdy se potřebné výstavní morálce nenaučila a dělat to prostě nechtěla. Okukovat, to je jiná! to jezdí moc ráda, ale běda kdybych ji náhodou chtěla vzít do výstavního kruhu! A přitom má takové výstavní předpoklady! Její tatínek je totiž multišampion KEWIN Stříbrný potok.

Jinak je Juditka fenka velice klidná a hodná, co má ráda změny prostředí, ale zároveň miluje svůj klid. Dodnes si nedokážeme vysvětlit čím to je, co se jí v té malé hlavičce honí. 

Juditka je pyšnou maminkou našeho vrhu A 

Juditka

Juditčiny poklady

mrkvička

noviny

plyšová koza

"hamburgřík"

tenisák

"Co o mě řekli rozhodčí"

Jak jsem již zmiňovala v Juditčině medailonku, výstavy nikdy nebyly její parketou, většinou zlobila anepředvedla se, přesto ale od rozhodčích obdržela pár pěkných posudků... :) 

"6 měsíční fena, dobrá velikost, velmi hezká hlava, výborně posazené oči, správný skus, dobré délky krku, výborná horní linie a nasazení ocasu, dobrá hloubka hrudníku, správné úhlení, vynikající kvalita srsti, pohyb by mohl být lepší"

"14ti měsíční fena, dobrého rámce, standartně utvářená hlava, chrup ve výměně, tmavé oko, dobrá horní linie, dobrý hrudník, feně chybí drezura, pohyb se obtížně posuzuje"

"11ti měsíční fena, velmi jemná, na spodní hranici, nůžkový skus, fena se dobře pohybuje"

PRAGUE EXPO DOG - 4.11. 2012

-Tatiana Urek, SLO

INTERDOG BOHEMIA Mladá Boleslav - 20.7.2013

-Mgr. Božena Ovesná, CZ

NORD BOHEMIA CANIS Litoměřice - 25. 5. 2013

-Libuše Ubrová, CZ

zdraví
bottom of page