top of page

Vítězný víkendDuoCACIB Brno patří již dlouhodobě k mým nejoblíbenějším výstavám. Je to jedna z těch, které se nevynechávají a každoročně k ní patří i pobyt v hotelu Voronež (nově Orea Congress hotel Brno), který má strategickou polohu hned naproti výstavišti. Jak už změna názvu trochu napovídá, hotel se již nějaký ten pátek těší rozsáhlé rekonstrukci a tak se v posledních letech stal z pobytu opravdový zážitek.


Cestovala jsem tentokrát jen s naší nejmladší Fautinkou (Fiefoerniek´s Foute Vrouw) a těšila se na setkání s Irčou a Hobískem (Hoberin Piccolo Bandito), které jsem neviděla od podzimních Budějovic. Tento víkend byl speciální také tím, že probíhaly prezidentské volby, kterými v posledních několika týdnech Česká republika doslova žila! Proto jsem v pátek neváhala a po skončení pracovní doby jsem sbalila nejnutnější věci na výstavní víkend (outfit pro mě i pro Fauti, knížku - kdyby náhodou, žejo, člověk nikdy neví :D, spoustu make-upu a utíkala hodit hlas svému kandidátovi, než se naše vesmírná Honda rozjela směrem Brno. Nejdůležitější povinnost splněna a víkend plný očekávání může začít.


Fauti po celou dobu jízdy ani nepípla, ..ukazuje se, že z nezkrotného a energeticky nevyčerpatelného štěňátka se stává velice rozvážná, klidná a společenská dáma.


Po příjezdu na hotel jsme nevycházely z údivu. Manažeři to letos posunuli ještě o něco dál a svou připraveností na jednu z největších víkendových akcí pro pejskaře nám vytřeli zrak. V hotelu nás přivítali s úsměvem a po zjištění, že se jedná o pobyt s pejskem nás vybavili výmluvnou cedulkou na dveře pro případ, že by pejsek zůstal na pokoji sám, z velkého koše jsme si mohli vybrat dáreček pro našeho čtyřnohého parťáka a novinkou byl také speciálně vyčleněný restaurační salonek, kam bylo možné vzít psa s sebou, před hotelem byly připravené sáčky na exkrementy - co si budem povídat, to se vždycky hodí :D A pak už oblíbený standard - pohodlná postel s přiměřeně tvrdou matrací a úžasná snídaně na druhý den ráno nám poskytla perfektní přípravu do výstavního kruhu. Tentokrát žádné velké vyspávání, chrtíci v kruhu č. 46 začínali. S Irčou jsme doběhly na místo chvilku před devátou a měly jsme tak možnost ještě trochu potrénovat. Fauti za poslední měsíce objíždí co se dá, ale Hobísek si několik posledních měsíců válel šunky na gauči, popřípadě u krbu. A tak nezbylo než doufat, že tu dobu využil k vymýšlení výstavní strategie.


První den se posuzování ujala polská rozhodčí Misterka Kluska-Wieslawa, musím říct, že mě příjemně překvapila svou orientovaností na pohyb chrtíka. Hobísek ve třídě otevřené obsadil třetí místo /ze 4, se známkou Výborná a moc pěkným posudkem. Fautinka ve třídě mladých získala kromě prvního místa svůj druhý CAJC s drobnou výtkou k hlavě, ale o to větší pochvalou pohybu. Nejhezčím chrtíkem se nakonec stala nádherná černá fena Bonitas Spirit de Beers Out-and-outer Capella a my už krátce po jedenácté směřovaly zpět k hotelu. Zbylo nám ještě trochu času na posilnění v podobně luxusního steaku z nedalekého Buffalo Steak housu a už jsme spěchaly napjatě sledovat sčítání hlasů prezidentských voleb.


Překvapením pro nás byl příjezd další části naší bandití rodiny - Horácky a Ernestky z Budějovic, které se nejprve z výletu omluvily. Záhy ale vyšlo najevo, že jejich páníčci zapomněli zrušit rezervaci hotelu a když jim v sobotu přišla SMS od Orea hotelu začínající větou "Today´s the day!! We are excited to welcome you to OREA Congress hotel,..." nezaháleli a spolu s emotivním vyhlášením nového prezidenta Petra Pavla <3 hlásili příjezd na místo. A my tak měli co oslavovat - kromě všeobecné spokojenosti až dojetí ze začínající nové éry české politické scény, pěkný výsledek z prvního dne výstavy a v neposlední řadě setkání po nějaké té době.Druhý výstavní den posuzoval p. Guniš ze Slovenska, známý svou náladovostí a tak jsme byli zvědaví s jakou u něj tentokrát pochodíme. Hobísek se od přechozího dne evidentně naexpil :D (rozuměj nabyl zkušeností) a vyšvihnul parádní předvedení, kde exceloval především v postoji, což pan rozhodčí náležitě ocenil a kromě vítězství v základní třídě -V1, CAC, mu udělil i titul res. CACIB. Fautinka také nezahálela a ve třídě mladých si svým elegantním krokem doběhla pro svůj třetí CAJC potřebný ke splnění českého junior šampiona! Uff, že to ale trvalo :D...konečně může přijít mezitřída a skutečné dospělácké soutěžení.


A protože ani jeden ze soutěžících nedosáhl na titul, který by nás zavazoval k účasti v závěrečných soutěžích mohla následovat tradiční IKEA, posilnění švédskými koulemi a odjezd domů.


Tak zas příště!

27.-28.2.

Comments


Aa

bottom of page