top of page

Náš rok 2020


Konec roku 2019 a samotný rok 2020 byl pro nás velice hektickým. V mém životě se událo mnoho zlomových změn a chovatelská stanice se snažila se vším tím novým držet krok. Jen co se zabouchly dveře za posledním štěňátkem z vrhu G v říjnu roku 2019, nastoupila jsem k výkonu svého prvního povolání a sice jako lékař do Orlickoústecké nemocnice. A z chrtích holčiček se staly pendlerky :)

V únoru roku 2020 jsme se účastnili dvoudenní mezinárodní výstavy v Brně (kdo by tenhdá tušil, že to bude na dlouhou dobu moje poslední mezinárodka...) Tehdy měla debut 8měsíční Filipertulka, která si to měla možnost pořádně osahat, s posudky jsme byli celkem spokojení a s Martinou jsme si užily super víkend :) V březnu 2020 už to v přechodném bytě nešlo a tak jsme se rozhodli pro koupi staré vily s její rekonstrukci. A holky to střídaly mezi Ústím nad Orlicí a původním bydlištěm Vysokou nad Labem snad co týden. Řekla bych, že je to bavilo, doma - u mých rodičů - měly velkou zahradu a oblíbené štěkání na sousedy, tady měly mě a delší procházky, chrtí návštěvy, .... Rekonstrukce našeho nového domu probíhala celkem rychle a tak se stal poměrně záhy obyvatelným a tak to tu byli patřičně okouknout někteří členové bandití party - první přijeli Péťa s Archibaldíkem, pak Martina s Pertulkou, Senčákovi s Fabíkem a Cillískem, Monča s Grethelkou, Ovečky s Gerdubínkou a Deborkou, ... a i přes to, že jsme pro nedostatek času razantně museli omezit výstavy, běhání a jiné psí akce, mohla jsem vidět jak malí banditi rostou. A pak byla klubovka.... nádherná akce organizovaná Klubem chovatelů italských chrtíků, v zámeckém parku Valtice,..hromada zúčastněných chrtíků, mezi kterými i pár banditů. Nejlepší výsledek z našich měla roční Filipertula, která skončila v třídě mladých na nádherném druhém místě. Krásný debut měla i Klaudinka s malým Fabithasem. Rozhodli se, že chtějí v budoucnu vystupovat jako tým a jejich první snažení vůbec nebylo marný, s pěknou známkou a posudkem byl roční Fabithásek 3. Výstavní kariéru tam zahájila i Gordettka, která se tímto směrem nejspíše vydá jako jediná z početného vrhu G.

Některé rodinky se na nás přijeli jen podívat a tak se z této výstavy stalo jedno z nezapomenutelných banditích setkání.

A pak už Vám nemusím říkat, jak to skrz epidemii COVID19 bylo se společenskými událostmi a akcemi. Nebyli jsme nikde. V podstatě jsme nevytáhli paspárky.


Tak jako tak bylo potřeba veškerý čas věnovat probíhající rekonstrukci, abychom co nejdříve mohli obnovit činnost chovatelské stanice a mohli se zas těšit z miminek a nově příchozích členů naší bandití rodiny. Na konci roku jsme tu oslavili první Vánoce a příchod nového roku. A plni očekávání se vrhli do roku 2021.

Commenti


Aa

bottom of page