top of page

Klubová výstava v Náměšti


Tradiční výstava v Náměšti nad Oslavou byla letos obzvláště výjimečná! Z pozice člena výboru jsem se poprvé mohla účastnit její přípravy. A že jsem si to užila :) Naším cílem bylo připravit pro účastníky výstavy něco zajímavého, něco netypického a také něco co by si z výstavy mohli třeba i odvézt, což se myslím povedlo.

Výstavě měl ale na prestiži dodat také zajímavý zahraniční rozhodčí - chovatel greyhoundů, ALAIN DUMORTIER z Francie!

Začátek dne předesílal krásné počasí a tak se nám všem ulevilo, že můžeme jet podle plánů a zázemí postavit na krásném místě v zámeckém parku. Tentokrát jsme chystali i malé občerstvení pro vystavovatele a třešinkou na dortu byl slavnostní přípitek. Ještě během příprav už se začínali pomalu scházet majitelé a chovatelé chrtíků a někteří se dokonce zapojili a pomohli nám.

Brzy dorazil i pan rozhodčí a příjemným překvapením bylo, že nepřijel sám ale se svou ženou, milou Francouzkou a také velice vášnivou chrtařkou.

Přejímka psů měla tentokrát vlastní stanoviště a lidé si zde mohli zakoupit také placky s motivy chrtíků a pexesa s fotkami vlastních psů.

Kolem půl desáté byl pan rozhodčí slavnostně přivítán a uveden a výstava mohla začít. Všichni jsme byli zvědaví, jak bude tento, v čechách doposud neznámý, rozhodčí posuzovat. A musím říct, že jsme byli mile překvapeni. Postavil se k tomu totiž velice poctivě a zodpovědně a na posudkách si dával velice záležet. Každého psa zevrubně prohlédl a nadiktoval dlouhé posudky. Mně osobně se velice líbilo, že měl svůj typ a podle něho se řídil, bylo tak jasně viditelné, co u předvedených chrtíků hledal a co upřednosťnoval.

Jelikož jsme v sobotu od rozhodčí HANNY WOŹNY - GIL, dostali titul Vítěz speciální výstavy a BOS, na neděli už jsme neměli příliš velká očekávání. V podstatě už jsme byli s víkendem spokojení :) Navíc na Klubovou výstavu byl přihlášen téměř dvojnásobek psů a ve fenách šampionech jsme měly být tři - spolu s krásnými feanami Lavinií Lamií Quindici a Egeri Feritte Bugsy. Pana rozhodčího ale očividně zaujala naše Antoinettka a tak nás poslal na první místo! Zaujal ho zřejmě především její pohyb, dále chválil také hluboký hrudník. Tím to ale neskončilo! Než jsme se vzpamatovali z vítězství ve třídě šampionek už jsme odcházeli také s Klubovým vítězem, BOBem a spousty cenami včetně obrovského poháru a dalšího pelechu od DG DogGear! :D

Tak to dopadá když člověku nejde o vítězství :)) Dostat se takto vysoko v konkurenci tolika psů pro mě bylo téměř neuvěřitelné. O tom se mi asi ve snu nezdálo. Je to pravděpodobně Antoinettčin největší úspěch a my si ho moc ceníme :) Já ale byla hlavně šťastná, že se výstava vydařila a lidé si po celý den udrželi dobrou náladu, díky čemuž proběhla tato krásná každoroční událost v poklidné, uvolněné a příjemné atmosféře. Pohlazením po duši pak byly pochvaly od lidí, které jsme obdrželi buď osobně či jsme si je druhý den přečetli na facebooku. :)

Aa

bottom of page