© by zooza, proudly created with wix.com

 

DUODANUBE Bratislava 2014

August 18, 2014

Tento víkend jsme opět strávili ve výstavním duchu. Tentokrát jsme do Slovenského hlavního města vyrazili celá rodina. Cesta tam se docela vlekla, bylo teplo a na cestě jsme uvízli v dlouhé koloně směrem na Litomyšl. Po necelých sedmi hodinách jsme konečně dorazili na místo. Tříhvězdičkový hotel Color nás velice mile překvapil. Čekal nás totiž krásný prostorný pokoj s velkou postelí a pohodlnou sedačkou a křesílkem - pro italáčky úplný ráj :D Holky byly jako v sedmém nebi, pořádně si pokojík poskákaly a nakonec si zabraly každá jedno křesílko a spokojeně odpočívaly. 

Druhý den ráno nás čekala první výstava, vyrazili jsme opět s dostatečným předstihem abychom mohli ještě v klidu potrénovat, jako máme ve zvyku (Antoinettka se musí vždy trochu rozchodit, zvlášť teď, když se jí do předvádění zrovna dvakrát nechce :) ) Z výstavního areálu, kterým bylo dostihové závodiště, jsme byli nadšení. Bylo tam tak nádherně! Nedokážu si představit lepší prostor pro psí výstavu. Mile nás překvapilo i výstavní zázemí, kde byla spousta krámků, dokonce i těch s občerstvením pro lidi :) Rozhodcovat měla paní LILIANE DE RIDDER z Belgie a my jsme se na nám dosud neznámou zahraniční rozhodčí moc těšili. Nakonec jsme si od ní odnesli pěkný posudek, známku V1 a tituly CAC a res. CACIB. Odcházeli jsme odtamtud ale spokojení s novou podložkou do přepravky a několika pytlíčky dobrůtek. Těšili jsme se na druhý výstavní den. 

V neděli už jsme na výstavyště tolik nespěchali. Počasí bylo ještě slibnější než v sobotu a chtěli jsme si tento den užít i když jsme věděli, že šance na vítězství jsou mizivé. Rozhodčí LUDMILA FINTOROVÁ ze Slovenska nás ale velmi překvapila(!) Již prvním CACem v základní třídě nás  vyvedla z omylu, že karty jsou již předem rozdány. Pak už jsme se jen nestačili divit když přibyl ještě i CACIB no a když nám zadala i BOBa, to už jsme skákali radostí!

Byli jsme spokojení a rozhdoli se počkat na závěrečné soutěže už jen kvůli tomu poháru za ocenění BOB :)(podmínkou k jeho vyzvednutí je nastoupení do závěrečných soutží) Na řadu jsme měli přijít kolem páté hodiny odpolední a Antoinettku jsem musela hodně přemlouvat aby to kvůli mě ještě chvíli vydržela. Skupinu číslo 10 FCI měl posoudit pan Miroslav Guniš ze Slovenska, se kterým už máme nejednu zkušenost z výstav v ČR. Tušili jsme, že nás od něj nejspíš nic nečeká, ale i tak jsme do závěrečného kruhu nastoupili docela statečně. Za vlkodavem, polským chrtem, salukou, azawakem a wipetem následoval i malý italský chrtík.  Trochu pomateně jsme oběhli kolečko a mělo se rozhodovat ("prosím ať je to alespoň to třetí místo"). Ale nebylo. Na třetím místě se umístil vlkodav, druhé patřilo saluce a pak, když už jsem se chystala k odchodu, se ozvalo: " a vítězem se stává....TALIÁNSKÝ CHRTÍK" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vůbec jsme tomu nevěřili, byl to pro nás obrovský šok a zároveň obrovská radost, ale než jsem o tom stihla přemýšlet, už jsme stáli s Antoinettkou na stupni vítězů a pózovali fotografům :) Byla tak šikovná! Tento výsledek jsme vůbec nečekali, protože jak již víme, málokdy se v závěrečných soutěžích dostane i na toho nejmenšího z chrtů, který se ještě ke všemu ani nepyšní dlouhou načesanou srstí. Postoupili jsme i před paní Ridarčíkovou, která měla rozhodnout o nejhezčím jedinci výstavy, ale zde už jsme vybráni nebyli a já byla jen štastná, že už Antoinettku více trápit nebudeme a můžeme se vydat na cestu domů. Odnesli jsme si obrovský pohár a pytel granulí, ale hlavně velký a neskutečný zážitek!!!! 

Please reload

a

Články

Vrh G je na světě!

August 12, 2019

1/10
Please reload

Další příspěvky..
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now